آموزش سریع روش تبدیل پاورپوینت به یک فایل خود اجرا یا EXE

آموزش سریع روش تبدیل پاورپوینت به یک فایل خود اجرا یا EXE

در این مبحث قصد داریم که روش تبدیل فایلهای پاورپوینت به صورت EXE  یا خوداجرا را آموزش دهیم . شما با این روش می توانید فرمت فایل پاورپوینت را به شکلی تغییر دهید که تنها با یک کلیک در هر کامپیوتری ( حتی اگر نرم افزار آفیس نداشته باشد)  اجرا نمایید . و در اجرای آن از عدم هرگونه بهم ریختگی تمپلیت ، فونت و… مطمئن باشید.

بیشتر بخوانید

آموزش سریع درج نمودار و وارد کردن اطلاعات در powerpoint

آموزش سریع درج نمودار و وارد کردن اطلاعات در powerpoint

نمودارها اطلاعات را به صورت بصری و دیداری عرضه میکنند و به ارائه ی شما جذابیت ویژه ای می بخشند. همانند جداول، نمودارها نیز برای مقایسه داده ها بکار گرفته میشوند و مخاطب میتواند یک برداشت سریع از روند تغییر داده ها را مشاهده کند. پاورپوینت به شما این امکان را میدهد تا نوع نمودار را انتخاب و سپس داده ها را درون صفحات وارد کنید.

بیشتر بخوانید

آموزش سریع ادغام (ترکیب) چند فایل اکسل با هم

آموزش سریع ادغام (ترکیب) چند فایل اکسل با هم

اکسل یکی از بهترین نرم افزار‌ها برای تحلیل و جمع آوری داده‌هاست. با استفاده از این نرم افزار می‌توان مجموعه‌ای از داده‌های مختلف در چندین شیت جداگانه ایجاد کرد و عملیات مورد نظر را روی آن‌ها انجام داد. اما گاهی پیش می‌آید که بخواهید به ادغام چند فایل با هم بپردازید تا همه‌ی مجموعه داده‌های خود را به صورت یکپارچه در اختیار داشته باشید.

یکی از روش‌های معمول شاید کپی پیست کردن سلول‌ها باشد. اما این موضوع ممکن است با توجه به حجم کاری بهینه و به صرفه نباشد و طاقت فرسا به نظر برسد. برای این کار راه‌های بهینه‌تری نیز وجود دارند که قصد داریم در این مطلب به آموزش آن‌ها بپردازیم. برای یادگیری این متدهای هوشمندانه، با ما همراه باشید. بیشتر بخوانید

آموزش سریع هایپرلینک کردن در ورد

آموزش سریع هایپرلینک کردن در ورد

استفاده از هایپرلینک در نوشته‌ها، یکی از ساده‌ترین راه‌هایی است که می‌توان به کمک آن کلی اطلاعات اضافه در اختیار خواننده قرار داد. با اضافه کردن یک هایپرلینک به یک کلمه، خیلی راحت می‌‌شود توصیف یک عبارت خاص را به صفحه‌ای در فضای وب ارجاع داد و از توضیحات اضافه در متن پرهیز کرد.

با این حال، اگر هنوز نمی‌دانید که چطور باید از هایپرلینک‌ در متن‌های ورد استفاده کنید، بهتر است این متن را تا آخر با دقت بخوانید. چرا که در ادامه به زیر و بم هایپرلینک و هر چه دارد و ندارد اشاره می‌کنیم و از کاربرد‌های آن برایتان می‌گوییم. بیشتر بخوانید

آموزش سریع ویرایش عکس در ورد

آموزش سریع ویرایش عکس در ورد

برای ویرایش تصویر در ورد شما امکانات متفاوت و مختلفی دارید. برای نمونه می‌توانید اندازه و یا شکل تصویر را طوری تغییر دهید تا مناسب سند شما شوند. به علاوه شما می‌توانید با استفاده از ابزار تنظیم تصویر در ورد، تغییرات دیگری هم ایجاد کنید.

برای برش تصویر

برش تصویر به این معنی‌ست که شما بخش‌هایی از تصویر را حذف می‌کنید. این به شما کمک می‌کند تا تصاویر بزرگ‌تر را ببرید و در قسمتی که مد نظر دارید تمرکز کنید.

  •  تصویری که می‌خواهید برش دهید را انتخاب کنید. حالا برگه Format ظاهر خواهد شد.
  •  از برگه Format، روی فرمان Crop کلیک کنید.

بیشتر بخوانید

آموزش سریع طراحی پرسشنامه

آموزش سریع طراحی پرسشنامه

در پژوهش­هایی که از پرسشنامه استفاده می­­شود، اعضای نمونه یا جامعه با پُر کردن پرسشنامه و بازگرداندن آن به پژوهشگر در مصاحبه­ای که خود اجرای آن را به عهده داشته­اند، شرکت می­کنند. به همین دلیل سؤالها و راهنمایی­های مربوط به آن باید به اندازۀ کافی روشن و قابل فهم باشند

تا پاسخگو بتواند نقش مصاحبه کننده را نیز اجرا کند. از آنجا که پرسشنامه جنبۀ خوداجرایی دارد، باید به شیوه­ای نوشته یا بیان شده باشد که بتواند افراد موردنظر را به مشارکت ترغیب کند. به عبارت دیگر، دستورالعمل­ها، سؤال­ها و راهنمایی­های آن باید به گونه­ای طرح شوند که افراد موردنظر را به ادامه همکاری و برگرداندن پرسشنامه علاقه­ مند کنند.

اهمیت این امر به خاطر عدم حضور مصاحبه­گر واقعی برای توضیح بیشتر و تشویق پاسخ­دهنده است. بیشتر بخوانید

مراحل انتخاب موضوع پایان نامه

مراحل انتخاب موضوع پایان نامه

انتخاب موضوع پایان نامه یکی از چالش های اصلی دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری است. در این پست مطالبی درباره شیوه انتخاب موضوع پایان نامه در ۵ مرحله آسان جمع آوری شده است تا راهنمای دانشجویان عزیز در این باره باشد. شیوه انجام سایر بخش های پایان نامه را می توانید از همانندجو دریافت نمایید.

 مرحله اول: ملاحظات و نکات اولیه انتخاب موضوع پایان نامه

  • مطالعه اجمالی در برخی زمینه های مورد علاقه و مهم
  • جستجو در برخی پایگاهها و نیز اینترنت تحت عبارت “research topics”  و یا “research priorities” و یا ” issues for research ” در حوزه های دلخواه برای آگاهی از موضوع های بالقوه مناسب
  • مطالعه و وارسی “پیشنهادهایی برای پژوهشهای بیشتر” در فصل آخر پایان نامه ها برای آگاهی از موضوع های بالقوه مناسب
  • صرف وقت بیشتر و مطالعه عمیق تر و تحلیلی تر در باره موضوع های مطرح
  • مشورت با استادان و سایر دانشجویان آگاه و منتقد در مورد موضوع های قابل قبول و مطرح

بیشتر بخوانید