پرسشنامه عوامل موثردر پیاده سازی موفق آموزش الکترونیکی از دید اعضای هیئت علمی

این پرسشنامه استاندارد از نوع فایل ورد و به همراه تمامی اطلاعات مربوط به نمره گذاری، تفسیر،  و … در قالب جداول زیبا و آماده تکثیر ارائه گردیده است. پس از پرداخت موفق می توانید به صورت آنلاین اقدام به دانلود فایل مربوطه بپردازید.

هدف: ارزیابی عوامل موثردر پیاده سازی موفق آموزش الکترونیکی (عامل سازمانی، عامل تكنولوژيك، رویکرد ذینفعان، سواد اطلاعاتي، منابع آموزشي، عوامل محیطی، روشهاي الكترونيكي)
تعداد سوال: 36
تعداد بعد: 7
شیوه نمره گذاری: دارد
منبع: دارد
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 4500 تومان

خرید فایل

پرسشنامه عوامل موثردر پیاده سازی موفق آموزش الکترونیکی از دید اعضای هیئت علمی

سامانه آموزش الکترونیکی یک سامانه آموزش مبتنی بر فضای الکترونیکی می باشد که جایگزین آموزش های سنتی است ومی توان با استفاده از رسانه ها، فضای مجازی و اینترنت، آموزش ها را به طور گسترده و به طیف وسیعی از اشخاص ارائه داد.

آموزش الکترونیکی به صورت آموزش از طریق وب ،آموزش غیر حضوری، آموزش از راه دور، تعلیم و تربیت از راه دور و خود آموزی از طریق رایانه مطرح میشود. به طور دقیق تر می توان بیان کرد که این نوع آموزش توسط اینترانت ، اینترنت ، پخش ماهواره ای، دیسک و نوار های صوتی ارائه می گردد.

اما غالباً ارائه آموزش از طریق وب و بصوت الکترونیکی بالاترین کیفیت را دارا خواهد بود. از آنجاییکه فضای اینترنت بستر مناسبی برای نگهداری محتواهای آموزشی برای آموزش های الکترونیکی نیست به همین دلیل سامانه های آموزشی الکترونیکی، طراحی و پیاده سازی شده است. با کمک و استفاده از این نوع سیستم ها می توان متن ها ، عکس ها ، ویدیو ها ، تمرین ها و آزمون ها را در آنها نگهداری و در جهت پیشبرد آموزش از آنها استفاده کرد. از مهمترین مزیت هایی که آموزش الکترونیکی به همراه دارد این می باشد که میتوان بدون محدویت هر فرد در هر زمان و در هر مکان به آموزش دلخواه خود دسترسی داشته و از آن بهره برد همچنین افراد می توانند با استفاده از آموزش الکترونیکی هزینه کمتری برای آموزش و حمل و نقل پرداخت نماید.آموزش الکترونیکی
آموزش مجازی به صورت همزمان و غیر همزمان ارائه می گردد به این صورت که در آموزش همزمان همه افراد با هم وارد سامانه آنلاین میشوند و آموزش ها بصورت همزمان و کاملا الکترونیکی ارائه می گردد. اما در آموزش غیر همزمان آموزش به صورت یک محتوای الکترونیکی که بصورت تعاملی، ویدئویی، صدا و اسلاید، شبیه سازی شده و موشن گرافیک تولید شده است و کاربر هر زمانی که قابلیت آموزش پذیری را داشته باشد می تواند از محتواهای آموزشی بهره گیرد.
آموزش الکترونیکی با ارائه دادن شیوه جدیدی از آموزش، قابلیت جدیدی را برای نظام آموزشی فراهم کرده است و این مساله باعث میشود که ضرورت به کارگیری آن دو چندان شود. در راستای همین مساله سامانه آموزش الکترونیکی مورد توجه بیشتری قرار می گیرد. با کمک سامانه آموزش الکترونیکی می توان آموزش ها را با توجه به نیاز جامعه و پیشرفت علم و تکنولوژی گسترش و به روز رسانی کرد. با توجه به دنیای امروز و پیشرفت فضای دیجیتال، هر لحظه سامانه های آموزش الکترونیکی باعث می شوند افراد بتواند با توجه به نیاز خود سطح زندگی و شغلی خود را ارتقا دهند .
در مورد آموزش الکترونیکی یک سری موانع و ذهینت های موجود می باشد مثلا بعضی ها گمان می کنند که آموزش الکترونیکی فقط مخصوص کسانی هست که فناوری و تکنولوژی را به خوبی می شناسند در صورتی که آموزش مجازی برخلاف تصور عموم افراد، برای همه ی اشخاص مناسب می باشد و طیف وسیعی از افراد می توانند دوره های آموزش مورد نظرشان شرکت کنند و از مزیت های که آموزش الکترونیکی داراست بهره مند شوند.

ال ام اس

قابلیت هایی سامانه آموزش الکترونیکی:

  •  امکان ثبت نام فراگیران بصورت الکترونیکی
  • تعریف دوره و ترم
  • امکان برگزاری آزمون بصورت الکترونیکی
  •  امکان طراحی مسیر آموزشی
  • امکان گرفتن انواع گزارش گیری
  • و …

کاربرد سامانه آموزش الکترونیکی

سامانه آموزش الکترونیکی دارای کاربرد های فراوانی است. بسته به نوع استفاده سامانه ال ام اس قابلیت آن قابل تغییر است.این سامانه ها در حقیقت بستری را فراهم می کنند تا مدیریت برگزاری دوره های آموزشی راحت تر و بصورت الکترونیکی انجام شود. در ادامه کاربرد های سامانه آموزش الکترونیکی را در سازمان ها، دانشگاه ها و مختلف بررسی می کنیم:

کاربرد سامانه آموزش الکترونیکی در سازمان:

راه اندازی سامانه آموزش الکترونیکی به سازمان ها کمک می کند تا سازمان بتواند آموزش های ضمن خدمت کارکنانش را با کمترین هزینه بهینه برگزار کند. سامانه های غیر متن باز این امکان را به سازمان می دهند که با سیستم های منابع انسانی و سایر سامانه های مد نظر سازمان بصورت یکپارچه مورد بهره برداری قرار گیرد.

کاربرد سامانه آموزش الکترونیکی در دانشگاه:

آموزش از مهمترین ارکان و رسالت اصلی در دانشگاه ها محسوب می شود. از آنجاییکه تمامی دانشجویان و اساتید دانشگاه بومی نیستند، دانشگاه می تواند با راه اندازی و بهره بردااری از سامانه آموزش الکترونیکی خدمات آموزشی خود را بصورت جامع تر ارائه کند. همچنین دانشگاه می تواند بانصب و راه اندازی سامانه آموزش الکترونیکی که در ایران طراحی و تولید شده است با سیستم مدیریت آموزش یکپارچه شود. دانشگاه با کمک سیستم آموزش الکترونیکی می تواند علاوه بر آموزش های دانشجویی، آموزش های ضمن خدمت کارکنان خود را نیز برگزار نماید.

کاربرد سامانه آموزش الکترونیکی در موسسات و مراکز آموزشی:

ارائه خدمات آموزشی و پراکندگی و گستردگی این نوع خدمات رقابت پذیری بالایی را در بین موسسات و مراکز آموزشی به وجود می آورد. با کمک سامانه آموزش الکترونیکی، موسسات می توانند علاوه بر تقویت برند آموزش خود خدمات آموزشی اثر بخش تری را به فراگیران خود ارائه کنند. در حالی که دیگر تنها پوشش دهنده خدمات آموزشی نخواهند بود و طیف گسترده از فراگیران را جذب خواهند کرد که در نهایت باعث رونق کسب و کار و کسب درآمد بیشتر را به همراه خواهد داشت.
آموزش الکترونیکی یک راه حل آسان و مقرون به صرفه برای تمام سازمان ها، دانشگاه ها و موسسات و مراکز آموزش است که تمایل دارن همراستا با تکنولوژی های به روز خدمات آموزشی متفاوت و اثر بخشی را ارائه کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *