آموزش سریع روش های فارسی کردن اعداد انگلیسی در پاورپوینت

در این نوشته، روش های آسان برای فارسی کردن اعداد در نرم افزار پاور پوینت گرد اوری شده و همرا با توضیح تصویری میباشد. سعی می کنیم به راحت ترین شکل ممکن روش تبدیل اعداد انگلیسی به فارسی را در پاورپوینت به شما توضیح دهیم. این مقاله در ادامه آموزش های کاربردی پاورپوینت می باشد.

روش های فارسی کردن اعداد انگلیسی در پاورپوینت:

یکی  از مشکلاتی که برای هر کاربری ممکن است پیش بیاید مشکل نوشتن اعداد به صورت فارسی در پاورپوینت است . چنانچه در هنگام تایپ اعداد متوجه شدید که با وجود اینکه زبان سیستم فارسی هست ولی هنوز اعداد را به صورت انگلیسی تایپ می کند می بایست ابتدا از نصب زبان فارسی روی سیستم خود مطمئن شوید . برای اینکه مطمئن باشید فونت نصب شده است یا نه؟ از سربرگ Home گزینه Font را بررسی کنید . چنانچه فونت نصب شده باشد با انتخاب یکی از فونتها مثلا BZar  یا B lotus میتوانید اعداد را بصورت فارسی برگردانید.

فارسی کردن اعداد در نسخه های متفاوت پاورپوینت:

با توجه به متفاوت بودن در نسخه های پاورپوینت روش های مختلفی در هر کدام از این نرم افزار به کار برده میشود. ابتدا به فارسی کردن پاورپوینت ۲۰۱۰ می پردازیم که عملیات ان به شرح زیر است:

۱-  برای فارسی کردن اعداد در پاور پوینت ۲۰۱۰ به کنترل پنل ویندوز میرویم، در مرحله بعدی گزینه region  انتخاب میکنیم یا می توانید از گزینه change date,time or number forma در تنظیمات region گزینه  additional setting را انتخاب کرده:

مرحله اول فارسی کردن

۲- و نهایتا در آخرین گزینه یعنی use native digits گزینه context را انتخاب  کنید.

۳- برای اینکه بینید زبان فارسی روی سیستم شما نصب میباشد یا خیر از همان پنجره Region روی سربرگ Keyboard and language را انتخاب می کنیم و سپس عبارت change keyboard را انتخاب می کنیم.

مرحله دوم فارسی کردن۴- روی عبارت Add کلیک کرده و زبان Persian را انتخاب می کنیم.

مرحله سوم فارسی کردن

البته باید  در نظر داشته باشید:بعد از تنظیمات دوباره اعداد مورد نظرتون رو با صفحه کلید فارسی در پاورپوینت وارد کنید زیرا فرمت قبلی ها به صورت پیش فرض لاتین بوده است. بنابر این بار دیگر فایل را بسته و باز کنید تا تنظیمات انجام داده شده عمل کند.

1 دیدگاه در “آموزش سریع روش های فارسی کردن اعداد انگلیسی در پاورپوینت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *