پرسشنامه توسعه حرفه ای دبیران

این پرسشنامه از نوع فایل ورد و به همراه تمامی اطلاعات مربوط به نمره گذاری، تفسیر،و … در قالب جداول زیبا و آماده تکثیر ارائه گردیده است. پس از پرداخت موفق می توانید به صورت آنلاین اقدام به دانلود فایل مربوطه بپردازید.

هدف: سنجش میزان توسعه حرفه اي دبیران از ابعاد مختلف (مشارکت با همقطاران براي دستيابي به اهداف شغلي، تعهد در مبادله تجارب آموزشي، تمايل به ارزشيابي مداوم، دستيابي به فرصتهاي يادگيري و تجارب جديد، هدايت تحقيق عملياتي فراگيران، آگاهي نسبت به مسايل آموزشي، تلاش در جهت بهبود کيفيت تدريس، مشارکت در کارگاهها و سمينارها، فرصت براي تبادل تجارب، حمایت از تغییر)

تعداد سوال: 64

تعداد بعد: 10

شیوه نمره گذاری: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3900 تومان

خرید فایل

پرسشنامه توسعه حرفه ای دبیران

تعریف توسعه حرفه ای

واژه توسعه حرفه اي به معناي رشد منابع بالقوه موجود و توسعه ساختار سازمان با استفاده از برنامه هايي است كه منجر به بهره وري مي شود. برنامه هاي توسعه حرفه اي عموماٌ به برنامه هايي اطلاق ميگردد كه متمركز بر فعاليتهاي انفرادي كاركنان است. بيشترين نوع تمركز دراين برنامه ها تاكيد بر نقش فرد و ارتقاء كارايي اواست اين برنامهها شامل موضوعاتي در زمينه هاي تدريس همچون كنترل محيط كار، ارزيابي فرايند مسير شغلي، مهارتهاي مربوط به نحوه انجام وظيفه خود ارزيابي شغلي ميباشد. دراين برنامه ها همچنين به كاركنان توصيه ميشود تا ديگر زمينههاي مربوط به آموزش مانند روابط بين كاركنان و مديران را كه شامل مشاوره، پرورش و روشهاي مديريتي است را مورد توجه قرار دهند . مورد دوم مربوط به جنبه هاي فردي و شخصيتي فرد مي باشد كه شامل مهارتهاي مديريت استرس، مديريت زمان، توسعه روابط بين فردي و مثبت قلمداد كردن پيشرفت در تمامي ابعاد زندگي فردي است. تكيه بر برنامه هاي توسعه حرفه اي به عنوان ابزار نوسازي و تاكيد بر آموزشهاي انساني باعث مي شود تا كاركنان از نيازها و مهارتهاي حرفه اي خود آگاه شوند. همچنين مطالعه آنان به منظور تعيين نگرش، تعهد، عقايد و ارزشهاي مشترك بين اعضاء و چگونگي تغيير اين عوامل در دورههاي مختلف شغلي آنان از اهميت بالايي برخوردار است كه از طريق برنامه هاي توسعه حرفه اي متناسب با عوامل شغلي مي  توان نسبت به اين فرايند آگاهي بيشتري حاصل نمود (تيلور،2003).

نمونه ای از سوالات پرسشنامه:

شیوه تکمیل: هر یک از عبارات زیر را خوانده و نظر خود را در خصوص میزان عمل خود به آن، بر اساس گزینه های ارائه شده مشخص نمائید.

ردیف عبارات خیلی کم کم متوسط زیاد خیلی زیاد
1 شرکت در گروه هاي مطالعه حرفه اي
2 کسب دانش از مديريت
3 تدوين برنامه کلاسي مشارکتي (با سایر دبیران)
4 تشويق مشارکت از جانب مدير
5 ارزيابي مشارکتي برنامه درسي

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *