مقیاس ناامنی غذایی خانوار (HFIAS)

این پرسشنامه استاندارد از نوع فایل ورد و به همراه تمامی اطلاعات مربوط به نمره گذاری، تفسیر، روایی و پایایی و … در قالب جداول زیبا و آماده تکثیر ارائه گردیده است. پس از پرداخت موفق می توانید به صورت آنلاین اقدام به دانلود فایل مربوطه بپردازید.

هدف: اندازه گيري ناامني غذايي از ابعاد مختلف (کيفيت غذا، دريافت ناکافي غذا)

تعداد سوال: 9
تعداد بعد: 2
شیوه نمره گذاری: دارد
تفسیر نتایج: دارد
روایی و پایایی: دارد
منبع: دارد
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 2900 تومان

خرید فایل

مقياس ناامني غذايي خانوار (HFIAS)

ایمنی غذایی و امنیت غذایی دو تعریف مجزاست که گرچه جدایی ناپذیرند و یکدیگر را در برخی از زمینه ها پوشش می دهند ولی در عمل به طور جزیی اهداف جداگانه ای را دنبال میکنند.

به طوری که ایمنی غذا در تعریف عبارت است از:

اطمینان از اینکه غذایی که مردم جامعه استفاده می کنند سالم و فاقد هرگونه آلودگی باشد. این آلودگی می تواند شامل آلودگی میکروبی، انگلی و یا شیمیایی باشد. بررسی هاي علمی نشان می دهد که در دهه هاي اخیر با گسترش تکنولوژي و افزایش مصرف افزودنی ها، آفتکش ها، آنتی بیوتیک ها و هورمون ها در تولید مواد غذایی در کشورهاي در حال پیشرفت، اثرات سوء و انکارناپذیري بر سلامت انسان ها بوجود آمده است.

در خصوص امنیت غذایی نیز گرچه سازمان های بین المللی نظیر FAO, WHO  و بانک جهانی تعاریف مختلفی را در این خصوص بیان داشته اند.

1-      تعریف سازمان بهداشت جهانی WHO: بهبود کیفیت غذای مصرفی و خنثی کردن اثرات نامطلوب نوسانات قیمت غذا در جوامع با  عرضه مستمر مواد غذایی اصلی در سطح جهانی.

2-      تعریف سازمان فائو FAO : ت از اطمینان از دسترسی فیزیکی و اقتصادي همه مردم در همه اوقات به غذاهاي اصلی .

3-      تعریف بانک جهانی WB: دسترسی همه مرم درتـــمام اوقــــات به غذای کافی به منظورزندگی سالم و فعال.

در تعریفی جامع از امنیت غذایی که در اجلاس جهانی غذا در سال 1996 به تصویب رسید بیانگر این مهم است که: زمانی امنیت غذایی وجود دارد که همه مردم در تمامی ایام به غذاي کافی، سالم و مغذي، دسترسی فیزیکی و اقتصادي داشته باشند و غذاي در دسترس، نیازهاي یک رژیم تغذیه اي مطلوب با زندگی فعال و سالم را فراهم سازد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *