پرسشنامه مدیریت استراتژیک آموزش مجازی (درینی و همکاران، 1402)

این پرسشنامه استاندارد از نوع فایل ورد و به همراه تمامی اطلاعات مربوط به نمره گذاری، تفسیر، و … در قالب جداول زیبا و آماده تکثیر ارائه گردیده است. پس از پرداخت موفق می توانید به صورت آنلاین اقدام به دانلود فایل مربوطه بپردازید.

هدف: ارزیابی عملکرد مدیریت استراتژیک آموزش مجازی از ابعاد مختلف (عوامل فناوری، عوامل آموزشی، عوامل توانمندساز، عوامل پیامدی)

تعداد سوال: 51

تعداد بعد: 4

شیوه نمره گذاری: دارد

تفسیر نتایج: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: Word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 7500 تومان

خرید فایل

پرسشنامه مدیریت استراتژیک آموزش مجازی (درینی و همکاران، 1402)

توجه: هر گونه کپی برداری از این فایل (با توجه به تاریخ انتشار) تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

آموزش آنلاین (مجازی) چیست؟

آموزش مجازی یا virtual learning و یا به‌عبارت‌دیگر آموزش الکترونیکی(e-learning) یکی از انواع آموزش است که طی آن استاد و دانشجو در یک‌زمان مشخص وارد کلاس مجازی شده و در یک محیط مجازی با یکدیگر در تعامل قرار می‌گیرند. در آموزش مجازی آنلاین مدرس می‌تواند با ارائه فایل‌های پی‌دی‌اف و اسلایدهای پاورپوینت و صدا و تصویر خود مباحث آموزشی موردنظر را با دانشجویان در میان بگذارد. اشتراک‌گذاری دسکتاپ کامپیوتر مدرس و نمایش محیط نرم‌افزارهای مختلف به‌صورت زنده به فراگیران، امکان آموزش عملی موضوعات مختلف همچون کار با انواع نرم‌افزارها را ایجاد می‌کند.

کلاس آنلاین یا سامانه آموزش مجازی یک محیط آموزش و یادگیری است که در آن به شرکت‌کننده‌ها آموزش از راه دور ارائه می‌شود و آن‌ها می‌توانند تنها در یک سیستم اینترنتی باهم ارتباط برقرار کنند، تعامل داشته باشند، سخنرانی‌ها و ارائه‌ها را مشاهده کنند و در مورد آن بحث کنند و  با کار گروهی با منابع آموزشی درگیر شوند. این محیط اغلب با یک سیستم وب کنفرانس کار می‌کند که به چندین کاربر اجازه می‌دهد که در زمان مشابهی به اینترنت متصل شوند که به کاربران اجازه می‌دهد که از هر نقطه‌ای که هستند در کلاس آنلاین شرکت کنند.

چرا آموزش آنلاین را انتخاب می‌کنیم؟ 

برای تحصیل در یک آموزشگاه آنلاین یا شرکت در یک دوره آنلاین، نیازی نیست که حتماً مسافتی طولانی را طی کنیم. در مورد دانشگاه آنلاین و مجازی هم این موضوع بیشتر تأثیر دارد. هزینه‌های سرسام‌آور زندگی در یک شهر غریب یا هزینه‌های روانی دوری از خانه و خانواده، می‌تواند هرکسی را منصرف کند. همه این‌ها را باید به هزینه‌های تحصیل در یک آموزشگاه یا دانشگاه اضافه کنید تا متوجه بشویم که چه فشاری را ازنظر مالی و روانی باید تحمل‌کنیم تا یک مدرک دانشگاهی بگیریم. آموزشگاه آنلاین به ما کمک می‌کند که فاصله‌های فیزیکی را حذف کنیم و از هر جای کشور یا دنیا، یک دوره آموزشی را به‌صورت آنلاین بگذرانیم.

حذف مشکل انتظار تا شروع دوره

مسئله بعدی در مورد آموزش آنلاین که حل‌شده است، مشکل انتظار تا شروع دوره است. خیلی از دوره‌های آموزشی، در یک بازه زمانی مشخص و از قبل تعیین‌شده برگزار می‌شوند؛ بنابراین انتظار کشیدن تا شروع دوره باعث می‌شود که یا فراموش کنیم که در دوره جدید ثبت‌نام کنیم، یا در هنگام شروع دوره جدید، زمان‌های خالی‌مان تغییر کند. همه این‌ها، مشکلات زمانی آموزش سنتی هستند.

بهترین آموزشگاه‌های آینده کدم‌اند؟

بهترین آموزشگاه‌های آینده، آموزشگاه‌هایی هستند که می‌توانند فاصله‌های فیزیکی و زمانی را حذف کنند تا هرکسی از هر مکان و زمانی، بتواند یک دوره آنلاین را بگذراند. اگر تا قبل از این، صرفاً یک مطلب آموزشی به‌صورت ویدیویی یا تصویری یا متنی روی اینترنت پیدا می‌شد، امروز این مسئله فراتر هم رفته است.

مفاهیم آموزش مجازی آنلاین:

دانشگاه مجازی:

دانشگاه‌های مجازی محل فیزیکی ندارند  و دانشجویان از طریق وب‌سایت دانشگاه دروس موردنظرشان را انتخاب کرده و ساعات و روزهای کلاس‌ها را هماهنگ می‌کنند.

ویژگی‌های دانشگاه مجازی

  • نیاز نداشتن به حضور فیزیکی استاد و دانشجو در کلاس
  • وابسته نبودن کلاس درس به زمان خاص
  • کیفیت بالاتر ارائه درس‌ها
  • حضور بیشتر دانشجوها برای یک درس
  • دسترسی آسان

کلاس مجازی:

کلاس مجازی در حقیقت یک فضای مجازی است که استاد و دانشجویان در ساعات مشخصی باید در آن حضورداشته باشند. تدریس مباحث موردنظر در این فضا صورت می‌گیرد و دانشجویان می‌توانند سؤالات و مشکلات خود را در این فضا مطرح کنند و با استاد و باقی دانشجویان به بحث و تبادل اطلاعات بپردازند.

استاد مجازی:

در آموزش مجازی آنلاین استادان به‌صورت فیزیکی وجود ندارند ولی به‌صورت آنلاین پاسخ گوی کاربران و دانشجویان هستند و با تهیه فایل آموزشی تدریس مباحث آموزشی را به عهده‌دارند.

دانشجویان مجازی:

دانشجوی مجازی فردی است که بدون حضور فیزیکی در کلاس‌های درس تحصیل می‌کند و باید با طرز کار با سیستم‌های کامپیوتری و همچنین اینترنت و سایت‌های اینترنتی  آشنا باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.