آموزش سریع نحوه دانلود مقاله رایگان از پاب مد

درحال حاضر پایگاه پاب مد بیش از ۲۷٫۳ میلیون سند علمی را نمایه کرده است و در هر سال بیش از ۵۰۰ هزار مدرک علمی دیگر به این تعداد افزوده می‌شود. بنابراین حتی اگر به یک سوم الی یک پنجم از مقالات این پایگاه به صورت رایگان دسترسی داشت، باز هم امکان استفاده از تعداد قابل توجهی مقاله وجود دارد. برای آموزش تصویری دانلود مقاله رایگان از پاب مد با  همانندجو همراه باشید.

آموزش تصویری دانلود مقاله رایگان از پاب مد

برای دانلود مقالات رایگان و اوپن اکسس پاب مد، ابتدا باید وارد سایت این پایگاه علمی شود (اینجا کلیک کنید). پس از ورود در کادر مربوطه کلمه کلیدی خود را سرچ کنید تا نتایج مربوط به جستجوی شما آورده شود. برای مثال در جستجو با کلیدواژه“biology” در پاب مد بیش از ۱ میلیون و ۵۹۰ هزار مقاله در جستجوها پیدا می‌شود.

در نتایج جستجو و در بخش سمت چپ صفحه فیلترهایی برای به دست آوردن نتایج بهتر قرار داده شده است. یکی از این فیلترها مربوط به در دسترس بودن یا نبودن فول تکست مقاله است. از سه گزینه این بخش باید بر روی گزینه Free full text کلیک کنید. حال نتایج جدیدی برای شما نمایش داده خواهد شد.

برای مثال در کلیدواژه “biology” با کلیک بر روی گزینه مورد نظر تعداد نتایج به ۶۸۶ هزار مورد کاهش می‌یابد و تمامی نتایج جدید دارای فول تکست رایگان هستند. بنابراین می‌توانید با استفاده از این گزینه به حداقل یک سوم از مقالات نمایه شده در پاب مد دسترسی رایگان داشته باشید و آن‌ها را دانلود نمایید.

در ادامه برای دانلود مقاله بر روی عنوان مقاله کلیک کنید تا به صفحه اصلی مقاله در پاب مد هدایت شوید. پس از ورود به صفحه مقاله، می‌توانید نام مقاله، نام نویسندگان، نام مجله و چکیده مقاله را مشاهده نمایید. در این صفحه و در بخش چپ آن گزینه‌ Full text links قرار دارد. با کلیک بر روی این گزینه می‌توانید به صفحه مجله یا صفحه‌ای دیگر در پاب مد رفته و متن کامل مقاله را مشاهده یا دانلود کنید.

همان‌گونه که در بالا اشاره شد، با استفاده از این شیوه می‌توانید به هزاران مقاله رایگانی که در پایگاه پاب مد نمایه شده‌اند دسترسی داشته باشید. در کلیدواژه “biology” در جستجوی اول ۱٫۵۹۰٫۰۰۰ مقاله یافت شد درحالی که با انتخاب گزینه Free full text تعداد مقالات به ۶۸۶٫۰۰۰ مورد کاهش یافت که باز هم رقم قابل توجهی است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *