آموزش سریع مخفی کردن اسلایدها در powerpoint

با استفاده از قابلیت مخفی کردن اسلایدها در پاورپوینت می توانید از نمایش اسلایدهای مورد نظر در حین ارایه جلوگیری کنید بدون آنکه آنها را حذف کرده باشید. هر چند در انتها روشی ساده برای نمایش اسلایدهای مخفی در ارایه نیز آموزش داده می شود.

مخفی کردن اسلایدها در powerpoint

برای انتخاب راحت تر اسلایدهای مد نظر می توانید از تب View ، از قسمت Presentation Views ، گزینه Slide Sorter را انتخاب کنید. تصویر زیر انتخاب اسلایدها در این حالت را نشان می دهد.

حال کافیست بر روی یکی از اسلاید کلیک راست کرده و گزینه Hide Slide را انتخاب کنید.

اسلایدهای مخفی به صورت کمرنگ در می آیند و بر روی شماره آنها نیز خطی کشیده می شود. گزینه مخفی کردن اسلایدها از طریق تب Slide Show نیز در دسترس است.

برای خارج کردن اسلایدها از حالت مخفی کافیست با انتخاب اسلاید، مجددا گزینه Hide Slide را انتخاب کنید تا اسلاید به حالت عادی بازگردد.

نکته آخر اینکه در صورتی که بخواهید در حین ارایه یکی از اسلایدهای مخفی را نمایش دهید، کافیست شماره اسلاید را از طریق صفحه کلید تایپ و اینتر کنید. در این حالت اسلاید مخفی نمایش داده خواهد شد. تایپ شماره اسلاید و زدن اینتر خود نکته ای کاربردی برای رفتن به اسلاید مورد نظر در حین ارایه است و همانطور که مشخص است در اینجا تفاوتی بین اسلاید مخفی و غیر مخفی برای آن وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.