پرسشنامه ارتباط گریزی (مک کراسکی)

این پرسشنامه استاندارد از نوع فایل ورد و به همراه تمامی اطلاعات مربوط به نمره گذاری، تفسیر، و … در قالب جداول زیبا و آماده تکثیر ارائه گردیده است. پس از پرداخت موفق می توانید به صورت آنلاین اقدام به دانلود فایل مربوطه بپردازید.

هدف: ارزیابی سطوح ارتباط گریزی از ابعاد مختلف

تعداد سوال: 24

تعداد بعد: 4

شیوه نمره گذاری: دارد

تفسیر: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 1300 تومان

خرید فایل

پرسشنامه ارتباط گریزی (مک کراسکی)

پرسشنامه ارتباط گریزی مک کراسکی دارای 24 سوال می باشد. در این پرسشنامه سه سطح از ارتباط گریزی پایین، متوسط و بالا در 4 زمینه مختلف مورد بررسی قرار می گیرد.

این پرسشنامه دارای روایی و پایایی می باشد.

برای همه ی ما پیش آمده است که در مواقعی تمایل به برقراری ارتباط با اطرافیان خودمان نداشته باشیم. این عدم تمایل می تواند با دلایل بسیاری در ارتباط باشد و یا ممکن است یک احساس زودگذر و یا موقتی باشد. در موارد دیگر این تمایل به برقراری ارتباط با دیگر و داشتن تعامل با دیگران ممکن است حالت جدی تری به خودش بگیرد و به نوعی تبدیل به ارتباط گریزی شود.

ارتباط گریزی یعنی چه؟

مک کراسکی در زمینه ی ارتباط گریزی، تحقیقات و مطالعات خوب و زیادی داشته است. او برای تعریف ارتباط گریزی طبق مطالعاتی که انجام داده است، گفته است که، ارتباط گریزی سطح ترس و میزان تشویش فرد برای ارتباطات واقعی که در حال حاضر دارد و یا ارتباطاتی که در آینده با دیگران خواهد داشت، بیان می شود. ارتباط گریزی در افراد می تواند در سطوح مختلفی قرار بگیرد؛ برای مثال ارتباط گریزی در یک فرد می تواند خیلی کم باشد، در فرد دیگری زیاد تر و در افراد دیگر خیلی بیشتر باشد. و همچنین ارتباط گریزی در زمینه و موقعیت های مختلفی برای افراد روی می دهد.

زمینه های مختلف ارتباط گریزی

  • یک فرد ارتباط گریز، ممکن است در موقعیت هایی که مربوط به فعالیت های گروهی می شود، استرس زیادی را تجربه کند و یا از عضویت در گروه های مختلف احساس خوبی نداشته باشد. یک فرد ارتباط گریز ممکن است دائما از برقراری ارتباط با دیگران در بستر گروه ها اجتناب کند.
  • در نوع دیگر، یک فرد ارتباط گریز ممکن است با صحبت کردن و یا سخنرانی کردن در میان جمعیت مشکل داشته باشد. این فرد ممکن است دوست نداشته باشد که با دیگران صحبت کند و یا در مواقع کار و یا موقعیت های تحصیلی برای دیگران سخنرانی داشته باشد.
  • نمونه دیگری از رفتار ارتباط گریزی ممکن است در حین آشنایی با افراد جدید رخ دهد؛ یک فرد ارتباط گریز ممکن است تمایلی با آشنا شدن با افراد جدید نداشته باشد و ملاقات با افرادی که نمی شناسد نه تنها برایش خوشایند نباشد بلکه استرس آور هم باشد.

بنابراین، تمام افرادی که در موقعیت های مختلف و در سطوح مختلف ارتباط گریزی را تجربه می کنند، در حین برقراری ارتباط با دیگران احساس ناخوشایندی دارند و این احساس ممکن است شامل تشویش، دلهره، اضطراب و … باشد. آیا رفتار ارتباط گریزی را در اطرافیان نزدیک به خود دیده اید؟ در صورت تمایل به ارزیابی ارتباط گریزی می توانید از این پرسشنامه معتبر بهره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.