پرسشنامه سندروم هیکیکوموری

این پرسشنامه استاندارد از نوع فایل ورد و به همراه تمامی اطلاعات مربوط به نمره گذاری، تفسیر، و … در قالب جداول زیبا و آماده تکثیر ارائه گردیده است. پس از پرداخت موفق می توانید به صورت آنلاین اقدام به دانلود فایل مربوطه بپردازید.

هدف: ارزیابی میزان ابتلای افراد به سندروم هیکیکوموری

تعداد سوال: 14

شیوه نمره گذاری: دارد

تفسیر: دارد

منبع: محقق ساخته (سفارش)

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3900 تومان

خرید فایل

پرسشنامه سندروم هیکیکوموری

بسیاری از ما، که در جامعه ای که ما غریبه تقریبا هر کسی که تجربه برخی از ناراحتی است. کسی مبتلا به خجالت، ترس و احساس حقارت، برای کسی انجام این تست از آریتمی، سوء هاضمه یا سردرد همراه است. این دولتها به دلیل مشکلات روحی و روانی شخصی ما هستند. بسیاری از مردم خود را در چنین مظاهر پیدا کنید، به دنبال کمک از روانشناسان و روان درمانگران برای کمک به یادگیری برای کنترل واکنش منفی و یا حتی به طور کامل از شر آنها خلاص. با این حال، مردم که حل این مشکلات کاملا متفاوت وجود دارد: هیکیکوموری – زاهد گوشه نشین در یک جامعه مدرن. آنها شکستن تمام تماس های اجتماعی در دنیای واقعی و فرار به خودتان و یا واقعیت مجازی.

هیکیکوموری است آنها کار نمی کند و مطالعه نیست، بسیاری از آنها وابسته به والدین خود هستند. این مقاله سعی خواهد به کشف کردن که هیکیکوموری هستند، که عوامل مردم سرب در این جامعه، و همچنین به عنوان ویژگی های این خرده فرهنگ و تاثیر آن بر فرد است.

این کلمه به چه معناست؟

ترجمه از ژاپنی هیکیکوموری – یک “پاره”، “حذف”، “زباله”، “زندانی”، اما در سال های اخیر به طور فزاینده آمده به معنی برداشت های اجتماعی حاد، که به طور داوطلبانه به نوجوانان و جوانان در سراسر جهان ارسال می شود. دلایل که جوانان را می شکند همه انواع تماس های شخصی و اجتماعی، بسیاری وجود دارد.

کی و کجا هیکیکوموری بود؟

هر جامعه توسعه یافته، آیا آن را در برخی از نقاط جهان است، نیاز به اعضای خود را به مطابقت با هر استاندارد و مورد نیاز. در ژاپن، در مقابل بسیاری از کشورهای دیگر، این شرکت در حال انتظار برای پدر و مادر، و آنها، به نوبه خود، از انطباق کودکان با استانداردهای اجتماعی است. برای ژاپنی، آن است که بالاتر از همه، یک مطالعه موفق، بالاترین نمره در طول آزمون، بنابراین شما می توانید شروع به بالا رفتن از نردبان شرکت ها، و خویشتن داری عاطفی، توسط اروپایی ها به عنوان سردی درک شده است. در اواخر دهه 70-IES از قرن گذشته در ژاپن هیکیکوموری اول بود. ” alt=”” aria-hidden=”true” />چگونه تبدیل به یک هیکیکوموری آنها جوانان و خیلی که خسته مطابق با انتظارات جامعه و خانواده به آنها اختصاص داده است، ماسک پوشیدن و غیر معمول برای آنها به بازی در نقش تحمیل می باشد. به منظور جلوگیری از تماس های اجتماعی و تعاملات، هیکی، به اصطلاح زهد مدرن، بازنشسته به اتاق خود.

ارکان فرهنگی این پدیده

تجزیه و تحلیل آنچه هیکیکوموری، باید آن را ریشه تاریخی و فرهنگی این پدیده اشاره کرد. سرزمین طلوع خورشید تا اواسط قرن نوزدهم از جهان غرب بسته شد. فرهنگ ژاپنی نسبتا خاص است. تنهایی به عنوان تظاهری از ریاضت و خودشناسی و جهان در تنهایی در نظر گرفته. این یک گام قطعی لازم برای توسعه انسانی است. به همین دلیل است بسیاری از مردم ژاپن درک هیکی به عنوان جانشین سنت های قرن زهد گذشته.

عشق بی قید و شرط

هستند فرهنگ ژاپنی چنین پدیده ای وجود دارد – amae. این عشق بی قید و شرط از یک مادر برای پسرش، که تا حد معینی به ظهور یک هیکیکوموری کمک کرده است. چنین کیفیت به عنوان مراقبت های ثابت را برای کودک خود و فضیلت مادر با ارزش را در زنان ژاپنی در درجه اول. زنان ژاپنی آماده را به فرزند خود را، و به همدردی با او، مهم نیست چند ساله او 5 یا 35. برای مادر ژاپنی آسان تر به طبخ و تهیه در آستانه اتاق هیکی، به از به دست خود و منجر به روانشناس یا روانپزشک است.

کسی هیکی می شود؟

اگر یک دهه پیش بود که یک هیکیکوموری، تنها ژاپنی بگویید، اما امروز بیشتر و نوجوانان بیشتر و جوانان سراسر جهان به عنوان آنجا که ممکن است تماس خود را با جهان واقعی محدود و آگاهانه از زندگی اجتماعی را رها کنید. ” alt=”” aria-hidden=”true” />سندرم هیکیکوموری دلیل برای ترک در هیکی، به عنوان یک قاعده است، که یک فرد می تواند تمام نیاز است که تحمیل به آن خانواده و مدرسه را برآورده نمی وجود دارد. همانطور که در هر کشور دیگر، کودکان ضعیف و نه به خصوص فعال اجتماعی که آهسته و یا تمایلی به ارتباطات، و به سادگی افراد درونگرا که احساس پیشی، غیر برای همسالان و معلمان وجود دارد. آنها می خواهم برای دیدار با پدر و مادر و معلم انتظارات، اما این فقط نیست، و آن را تقریبا هر چیز دیگری، چگونه به تبدیل شدن به یک هیکیکوموری باقی نمی ماند.

هیکیکوموری متولد می شوند یا ساخته شده؟

هیکی متولد نشده بود، بلکه نتیجه یک تجربه بد از ارتباط و یا تغییرات شخصیتی به عنوان یک نتیجه از هر گونه وقایع آسیب زا و روابط است. سندرم هیکیکوموری توسعه بیش از چند ماه، و در اغلب موارد، حتی سال. تجارب منفی، استرس های مختلف و مشکلات حل نشده، به تدریج انباشته و در نهایت به این واقعیت است که در برخی از زمان یک فرد تصمیم می گیرد برای پنهان کردن، آنها خود را جدا از واقعیت پس از سانحه و ارتباط آن به خانه و یا اتاق خود را منجر شود. چه مدت طول خواهد مانند حبس، قادر نخواهد بود برای پاسخ به نه، چون آن را بر فرد، ویژگی های روانی فردی هر فرد بستگی دارد.

چه هیکی؟

پنهان کردن از دنیای واقعی در اتاق خود، هیکی به عنوان خوانده شده، بازی کامپیوتر، گوش دادن به موسیقی، برنامه، و یا به سادگی به دنبال در دیوار از پناهگاه خود را. با این حال، بیشتر وقت خود را به تماشای انیمه و مانگا صرف می کند.” alt=”” aria-hidden=”true” />هیکیکوموری است هیکیکوموری اغلب شب و روز اشتباه: آنها در صبح تا شب، خواب، اما در شب – زمان فعالیت خود را. اغلب، کسانی که خود را هیکی نظر، صرف مقدار زیادی از زمان صحبت کردن در اتاق های چت از بازی های آنلاین مختلف، انجمن ها، شبکه های اجتماعی. این به خاطر نیاز به ارتباطات، و همچنین توانایی برای ایجاد یک واقعیت مجازی در یک مختلف، بیشتر “سرد” و موفق تر از در زندگی واقعی، خود تصویر. در میان آنها مترجمان آزاد با استفاده از فرصت های دورکاری هستند. برخی هیکیکوموری رو به خیابان، اما تنها در شب یا در شب برای خرید غذا یا پرداخت صورت حساب. اما همچنین کسانی که به ندرت از اتاق خود می آید، فقط گاه به گاه به آشپزخانه و یا حمام مخفیانه وجود دارد. لازم به ذکر است که تغذیه از کسانی که خود هیکی، پدر و مادر در نظر، ترک مواد غذایی در آستانه یک اتاق و یا یک جدول.

کاملا اغلب هیکیکوموری، غیریت خود را دارد و این واقعیت است که آنها می توانند مشکلات خود غلبه کنند، نفرت خود و محیط خود آگاه. در برخی موارد، خشم و پرخاشگری نه تنها به خود بلکه به پدر و مادر و دیگران است.

هیکی در کشورهای دیگر

بیشترین تعداد هیکیکوموری در ژاپن امروز، برخی از محققان تعداد 600-850 هزار نفر است. همچنین، این پدیده در کشورهای آسیایی با تراکم جمعیت بالا، مانند کره جنوبی و چین رایج است. در اروپا، همچنین می هیکی وجود دارد، تنها NEET آنها تماس بگیرید، که مخفف «در اشتغال، آموزش و پرورش یا آموزش». ” alt=”” aria-hidden=”true” />هیکیکوموری مانگا ترجمه تحت اللفظی به روسی به معنای “نه در اشتغال، آموزش و یا آموزش.” در ایالات متحده، مردم منجر به این روش زندگی، به نام «ساکنان زیرزمین» – «ساکنان از زیرزمینهای”

است در روسیه وجود دارد هیکی؟

در حال حاضر یک هیکیکوموری در روسیه بسیار نیست. دلایل متعددی که چرا این پدیده تبدیل به گسترده وجود دارد. اول از همه، اقتصادی: اگر به طور متوسط خانواده ژاپنی نیز ممکن است دارای هیکی، وضعیت اقتصادی اکثریت روس است که هیچ NEET آخرین طولانی، و یا رفتن به محل کار و یا “سرنگونی” از نمادهای ثابت والدین. هنوز خصوصیات روانشناسی ملی را فراموش نکنید: ما اغلب به دور از مشکلات اجرا در خانه، از تلاش برای ماندن با او به تنهایی در اتاق خود. کسانی که خود را NIIT روسیه در نظر بگیریم، یک گروه هیکیکوموری VC تشکیل داده اند. در اینجا آنها در برخورد با روح “مرتبط”.

هیکیکوموری: انگل یا یک فرد مبتلا به؟

به عنوان یک نتیجه از موارد فوق، یک سوال منطقی که آیا احساس خوبی خود انسان راحت که هیکی شد وجود دارد. ” alt=”” aria-hidden=”true” />هیکیکوموری یا انگل مبتلا به از نظر یک فرد عادی، یک هیکیکوموری – کفش راحتی و هرزگرد آن است، کسی که خود را در گردن پدر و مادر و ساخت یک “فقیر” راحت است. به عنوان یکی از افراد جوان معمولی ترین یک زندگی اجتماعی فعال و پر زندگی، در میان هیکی وجود دارد، اما آنها اندک است. بسیاری از این مرتاضان و راهبان به ارتباط و تعامل با مشکلات مردم است. برای آنها دشوار و حتی دردآور است در جامعه انسانی باشد. برخی از هیکیکوموری، ظاهرا آنها را در منابع مختلف شبکه را ترک کند، می خواهم برای تغییر و از تنهایی، اما آنها شجاعت، قدرت و اعتماد به نفس ندارد. هر هیکی نیاز به یک رویکرد فردی، به دلیل انگل دارند در میان مردم آسیب پذیر به روانی و ویژگی های خاص فردی از ارتباطات یا ویژگی های دیگر از رفتار و یا توسعه صریح.

آیا راهی وجود دارد؟

همانطور که با بسیاری از شرایط زندگی، این خود، با چند مورد استثنا، شما می توانید یک راه را پیدا. دشوار و حتی تقریبا غیر ممکن است برای کمک به کسانی هیکی، که به طور جدی ذهن آشفته و یا پیشرفت هر اختلال روانی است. امروز در ژاپن، در حال حاضر مراکز ویژه تا توسط انجمن توانبخشی هیکیکوموری که در آن مردم با مشکلات مشابه به معاشرت و کمک به ایجاد یک فرایند ارتباط مجموعه ای وجود دارد.

روسیه مشکلات مشابه معمولا روانپزشکان درگیر، که به معنی درمان مواد مخدر و روش های دیگر روان درمانی سعی می کنید به “عصاره” هیکی از “پوسته” خود و یادگیری در جامعه زندگی می کنند.

هیکیکوموری در هنر

اولین بلع، که هیکی در فیلم نشان داد، نوار دانیال سوگاوارا، 2004 “Tamago می” بود. این داستان یک پسر ژاپنی کیوشی، که سه سال صرف در آشپزخانه خانه والدین زندگی می گوید. زنده، او تنها با خواهر کوچکتر او ارتباط برقرار کردن، تمام مخاطبین سایر مکان از طریق اینترنت صورت گرفت. پدر و مادر که قادر به انجام هر کاری با پسرش هستند، شرم او و تمام دوستان خود گفت که کیوشی در حال مطالعه در خارج از کشور. ” alt=”” aria-hidden=”true” />انیمیشن در مورد هیکیکوموری

پس از این فیلم، ژاپنی موفق به رمانتیک این پدیده است. کافی است به یاد چنین انیمه در مورد هیکیکوموری به عنوان NHK یا Yamato به Nadeshiko شیچی هنج خوش آمدید. در قسمت سوم از فیلم “توکیو!” – “می لرزد توکیو” – درست مثل در فیلم دختر گربه کاربر، شخصیت های اصلی – هیکی. شخصیت اصلی بازی های رایانه ای به عنوان از Yume نیکی و Silent Hill 4، در راه خود را از زندگی – hikikamori درست است. او توجه خود را به این تبدیل پدیده اجتماعی و به خوبی شناخته شده نویسنده ژاپنی ریو موراکامی. تریلر او “انگل” هیکی شخصیت است به آرامی اما مطمئنا به آستانه جنون آینده.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *