دانلود آنلاین آزمون هوشی سانتوچی

این پرسشنامه استاندارد از نوع فایل ورد و به همراه تمامی اطلاعات مربوط به نمره گذاری و … در قالب جداول زیبا و آماده تکثیر ارائه گردیده است. پس از پرداخت موفق می توانید به صورت آنلاین اقدام به دانلود فایل مربوطه بپردازید.

هدف: تأیین میزان کنترل دست چپ و راست و فعال کردن دو نیمکره مغز و بالا بردن حداکثر ظرفیت توانایی ذهنی، جهت یابی، تشخیص کودکان بدتکلم و دیرآموز

نمره گذاری: دارد
نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 1900 تومان

خرید فایل

آزمون هوشی سانتوچي براي تشخيص كنترل دست و جهت يابي كودكان 4 تا 6 ساله

هوش توانایی ذهنی است و قابلیت های متنوعی همچون استدلال، برنامه ریزی حل مسئله، تفکر انتزاعی، استفاده از زبان و یاد گیری را در بر می گیردکه می تواند در کاهش یا افزایش توجه و تمرکز اثر گزار باشد. هوش انسان تابع وراثت و محیط زندگی اوست. اگر به ضریب هوشی والدین و فرزندان توجه کنید مشاهده می کنید که رابطه مستقیمی با هم دارند. به علاوه خصوصیات ارثی ما بسته به محیط اطراف و شرایط زندگیمان شدت و ضعف پیدا می کند.

هوش

از دیدگاه پروفسور گاردنر انواع هوش و ضریب هوشی به دسته های ذیل تقیسیم بندی می شود:

 1. هوش دیداری – بصایی
 2. هوش کلامی ، زبانی
 3. هوش منطقی – ریاضی و ارتباط ان با افزایش توجه و تمرکز
 4. هوش بدنی و جنبشی
 5. هوش موسیقی یا ریتمیک
 6. هوش برون فردی
 7. هوش درون فردی
 8. هوش طبیعت گرا

هوش دیداری – بصایی

این نوع هوش توانایی درک پدیده های بصری است. یادگیرنده های این هوش گرایش دارند که با تصاویر فکر کنند و برای به دست آوردن اطلاعات نیاز دارند یک تصویر ذهنی واضح ایجاد کنند.

مهارت های این افراد عبارتند از: ساختن پازل، درک نمودار ها و شکل ها، حس جهت شناسی خوب، طراحی، نقاشی، ساخت، تعمیر و طراحی وسایل عمومی و تفسیر تصاویر دیداری.

شغل های مناسب برای این افراد: دریا نوردی، مجسمه سازی، هنرمند تجسمی، مخترع، کاشف، معماری و طراحی داخلی.

هوش کلامی – زبانی

این نوع هوش یعنی توانایی استفاده از کلمات و زبان این یادگیرنده ها مهارت های شنیداری تکامل یافته ای دارند و معمولاًسخنوران برجسته ای هستندآنها به جای تصاویر با کلمات فکر می کنند.

مهارت های این افراد شامل: قصه گویی، توضیح دادن، تدریس، استفاده از طنز، درک قالب و معنی کلمه ها، قانع کردن دیگران و تحلیل کاربرد زبان.

شغل های مناسب این افراد: شاعری، روزنامه نگاری، نویسندگی، معلمی، وکالت و سیاستمداری.

هوش منطقی – ریاضی و ارتباط ان با افزایش توجه و تمرکز

این نوع هوش یعنی توانایی استفاده از استدلال، منطق و اعداد این یادگیرنده ها به صورت مفهومی با استفاده از الگوهای عددی و منطقی فکر می کنند و از این طریق بین اطلاعات مختلف رابطه برقرار می کنند. آنها همواره در مورد دنیای اطرافشان کنجکاوند، سوال های زیادی می پرسند و دوست دارند آزمایش کنند طبق پژوهشهای مرکز مشاوره مکث هوش منطقی و ریاضی می تواند با افزایش توجه و تمرکز در ارتباط باشد.

مهارت این افراد شامل: حل مسئله، تقسیم بندی و طبقه بندی اطلاعات، کار کردن با مفاهیم انتزاعی برای درک رابطه شان با یکدیگر، به کار بردن زنجیره طولانی از استدلال ها برای پیشرفت، سوال و کنجکاوی در پدیده های طبیعی.

شغل های مناسب این افراد: دانشمند، مهندس، برنامه نویسی کامپیوتر، پژوهشگر، حسابداری و ریاضی دان.

هوش بدنی و جنبشی

این هوش یعنی توانایی کنترل ماهرانه حرکات بدن و استفاده از اشیاء این یادگیرنده ها خودشان را از طریق حرکت بیان می کنند. آن ها درک خوبی از حس تعادل و هماهنگی دست و چشم دارند.

مهارت های این افراد شامل: رقص، هماهنگی بدنی، ورزش، استفاده از زبان بدن ، هنرپیشگی ، تقلید حرکات، استفاده از دست هایشان برای ساختن یا خلق کردن و ابراز احساسات از طریق بدن.

شغل های مناسب این افراد: ورزشکار، معلم تربیت بدنی، رقصنده، هنرپیشه، آتش نشان و صنعتگر.

هوش موسیقی یا ریتمیک

این نوع هوش یعنی توانایی تولید و درک موسیقی؛ این یادگیرنده ها متمایل به موسیقی با استفاده از صداها و ریتم ها میباشند. معمولاً این یادگیرنده ها به صدا های طبیعی (صدای زنگ، صدای جیرجیرک .،چکه کردن آب) حساس هستند.

مهارت های این افراد شامل: آواز خواندن، سوت زدن، نواختن آلات موسیقی، تشخیص الگو های آهنگین، آهنگ سازی، به یاد آورن ملودی ها، درک ساختار و ریتم موسیقی.

شغل های مناسب این افراد: موسیقی دان، خواننده و آهنگ ساز.

هوش برون فردی

یعنی توانایی ارتباط برقرار کردن و فهم دیگران. این یادگیری ها سعی می کنند چیز ها را از نقطه نظر آدم های دیگر ببیند تا تا بفهمند آن ها چگونه می اندیشند و احساس می کنند  آنها معمولاً توانایی خارق العاده ای در درک احساسات مقاصد و انگیزه ها دارند.

مهارت های آنها شامل: دیدن مسائل از نقطه نظر دیگران، گوش کردن، همدلی کردن، برقراری راوابط مثبت با دیگران، حل و فصل آرام درگیری ها.

شغل های مناسب برای این افراد: مشاور، فروشنده، سیاست مدار و تاجر.

هوش درون فردی

این هوش یعنی توانایی درک خود آگاه بودن از حالت درون خود، این یادگیرنده ها سعی میکنند احساسات درونی، رویاها، روابط با دیگران و نقاط ضعف و قوت خود را درک کنند.

مهارت های آنها شامل: تشخیص نقاط ضعف و قوت خود، آگاهی از احساسات درونی، ارزیابی الگوهای فکری خود درک نقش خود در روابط با دیگران.

شغل های مناسب برای این افراد: پژوهشگر، نظریه پرداز و فیلسوف.

هوش طبیعت گرا

این نوع هوش آخرین نوعی بود که گاردنر بیان کرد و به کشف و بررسی در محیط های طبیعی و یافتن الگوها و روابطی که در طبیعت وجود دارد اشاره می کند.

مهارت های آنها شامل: سازگاری بیشتری با طبیعت دارند و معمولاً به پرورش، کشف محیط و یادگیری دربارهٔ موجودات علاقه‌مندند. این افراد به سرعت از جزئی‌ترین تغییرات در محیط‌شان آگاه می شوند.

شغل های مناسب برای این افراد: زیست‌شناس، حفاظت از محیط زیست، باغبان و مزرعه دار.

به طور کلی می توان این چنین نتیجه گیری کرد که هوش برخلاف دیدگاه سنتی یک توانایی ذهنی محدود نیست، بلکه عبارت است از توانایی حل مسئله و مشکلات  یا ایجاد راه حل ها و نتایجی جدید که در یک یا چند فرهنگ ارزشمند است. انسان دارای هوش های مختلفی می باشد، لذا مربیان و متخصصان تعلیم و تربیت باید دیدگاه و چهارچوب ذهنی خود را تغییر داده و به تفاوت های ذهنی افراد و علایق و نیاز های آنها توجه خاص داشته باشند و فرآیند های آموزشی را متناسب با نیاز های دانش آموزان خود تدارک ببیند.

2 دیدگاه در “دانلود آنلاین آزمون هوشی سانتوچی

 • می 6, 2020 در 2:34 ق.ظ
  Permalink

  2بارخرید کردم ولی فایلش نیست که دانلودکنم

  پاسخ دادن
  • می 8, 2020 در 2:21 ق.ظ
   Permalink

   سلام و تشکر از شما
   پرسشنامه برای شما ایمیل گردید. در خصوص دوبار پرداخت هم لطفا ایمیل خود را چک بفرمایید تا مشکل تان حل گردد

   پاسخ دادن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *