پرسشنامه رفتار نابه جای رانندگان ایرانی (ممدوحی و همکاران، 1393)

این پرسشنامه استاندارد از نوع فایل ورد و به همراه تمامی اطلاعات مربوط به نمره گذاری، تفسیر، و … در قالب جداول زیبا و آماده تکثیر ارائه گردیده است. پس از پرداخت موفق می توانید به صورت آنلاین اقدام به دانلود فایل مربوطه بپردازید.

هدف: ارزیابی رفتار نابه جای رانندگان ایرانی از ابعاد مختلف (سرعت و عجله، بی اعتنایی به قانون، عدم تمرکز، تخلفات خصمانه، لغزش ها و خطاها)

تعداد سوال: 24

تعداد بعد: 5

شیوه نمره گذاری: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 3900 تومان

خرید فایل

پرسشنامه رفتار نابه جای رانندگان ایرانی (ممدوحی و همکاران، 1393)

سالیانه در ایران بیش از بیست هزار نفر در تصادفات رانندگی جان خود را از دست می دهند . عوامل انسانی در نیمی از تصادفات رانندگی، عامل اصلی و در بیش از نود درصد موارد، تأثیرگذار است. یکي از مهمترين حوادث تصادفات جاده اي مي باشد که باعث مرگ و مير و جراحات تعداد زيادي از افراد و خسارات اقتصادي کلان شده که رفتارهاي ناايمن رانندگان از مهمترين علتهاي آن مي باشد رفتارهاي ناايمن رانندگان زماني اهميت مي يابند که بتوانند علاوه بر تهدي زندگي خودشان، سلامتي و زندگي افراد ديگر را نيز تهديد نمايد. بديهي است با شناسايي انواع رفتارها و تعيين سهم هر کدام از اعمال ياد شده و همچنين شناسايي انواع رفتارها و تعيين سهم هرکدام از اعمال ياد شده و همچنين شناسايي عوامل تاثيرگذار بر آنها مي توان با همکاري سازمانهاي مسوول از طريق اتخاذ تدابير لازم با اصلاح رفتارهاي ناايمن رانندگان از بروز حوادث رانندگي کاست. کاربران راه، اعم از راننده و عابر پياده، نقش عمده اي در بروز تصادفات دارند. ناهنجاري هاي رفتاري در رانندگي به عنوان يک معضل جدي درجامعه محسوب مي شود که بايد در جهت جلوگيري از اين معضل به دنبال تمهيدات و برنامه هاي اساسي بود کمبود مهارت در کنترل خودرو و خستگي و خواب آلودگي و تجاوز از سرعت مجاز، عدم توجه به قوانين و مقررات، سبقت هاي نابجا و هيجان طلبي در رانندگي از جمله بيشتري دلايل وقوع تصادفات در کشور است و رفتار رانندگي نشان از فرهنگ عمومي جامعه دارد و رانندگي يکي از مواردي است که شخصيت انسان را در جامعه آشکار مي سازد. بررسي و ريشه يابي علل حوادث رانندگي حاکي از آن است که علاوه بر يادگيري و کسب مهارت و تجربه در کنترل وسايل نقليه عوامل انساني و روحي نيز در پيشگيري از وقوع حوادث رانندگي نقش ويژه اي دارد مطالعه برروي رفتارهاي انساني و يافتن روشهاي اصلاح آن از جمله عوامل موثر در بهبود عملکرد و کاهش تعداد تصادفات خودروها و وسايل نقليه موتوري مي باشد.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *