پرسشنامه جهت گیری هدفی در ورزش (TEOSQ)

این پرسشنامه از نوع فایل ورد و به همراه تمامی اطلاعات مربوط به نمره گذاری، تفسیر،و … در قالب جداول زیبا و آماده تکثیر ارائه گردیده است. پس از پرداخت موفق می توانید به صورت آنلاین اقدام به دانلود فایل مربوطه بپردازید.

هدف: ارزیابی جهت گیری هدفی افراد در ورزش در موقعیت های ورزشی به عنوان کسب موفقیت

تعداد سوال: 13

تعداد بعد: 2

شیوه نمره گذاری: دارد

منابع: دارد

روایی و پایایی: دارد

نوع فایل: word 2007

همین الان دانلود کنید

قیمت: فقط 1400 تومان

خرید فایل

پرسشنامه جهت گیری هدفی در ورزش (TEOSQ)

جهت گیری هدف چیست؟

جهت گیری هدف، نشـان دهنده روشـی اسـتکـه افـراد، بـرای تعریــف و ارزیــابی شایســتگی خــود بــه کــار مــی برنــد (۱۸). گرایشِ به هدف، نمایـانگر مجموعـه ای از باورهاسـت کـه بـه روشهای مختلفِ نزدیـک شـدن بـه موقعیتهـای پیشـرفت، درگیرشدن در آنها، و پاسخ دادن به آنهـا مـیا نجامـد (۱۳). در زمینه جهتگیری هدفهای پیشرفت، نظریه پردازان اشـاره کرده اند که چند گرایش به هدف وجود دارد؛ اما دو گـرایش به هدفیکه همیشه در نظریههای مختلـف مطـرح مـی شـوند، اهداف تبحری و عملکردی هستند (۱۹). تمایز بـین اهـداف تبحــری و عملکــردی مشــابه تمــایز بــین انگیــزش درونــی و بیرونـی اسـت. هـدف تبحـری، در برخـی از خصوصـیات، بـا انگیزش درونی وجه اشتراک دارد؛ و هدف عملکـردی نیـز از جهاتی شبیه بـه جنبـه های خاصـی از انگیـزش بیرونـی اسـت.

اين پرسشنامه دارای 13 سوال می باشد، که سوالات آن در دو جنبه تکلیف مداری و خودمداری قرار دارد. سوالاتی که جنبه تکلیف مداری (وظیفه مداری) را ارزیابی می‌کند هفت مورد می‌باشد و شش سوال باقیمانده هم جنبه خودمداری را می‌سنجد.

پرسشنامه جهت‌گیری هدفی در ورزش (TEOSQ)برای مشخص نمودن این امر مورد استفاده قرار می‌گیرد که یک فرد موفقیت در موقعیت ورزشی را به عنوان کسب مهارت بالا (تکلیف مدار) یا عملکردی بهتر از دیگران (خودمدار) تعریف  می‌کند.

بخشی از سوالات:

1 تنها کسی هستم که می توانم بازی یا مهارت را انجام دهم.
2 یک مهارت جدید می آموزم و این مرا وادار می کند که بیشتر تمرین کنم.
3 می توانم بهتر از دوستانم عمل کنم.

1 دیدگاه در “پرسشنامه جهت گیری هدفی در ورزش (TEOSQ)

 • آوریل 8, 2021 در 3:15 ب.ظ
  Permalink

  قیمت مناسب و کیفیت عالی
  واقعا وب سایت خوبی هستین
  ممنون

  پاسخ دادن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *