دانلود رایگان پرسشنامه تمایل جنسی هالبرت

این پرسشنامه استاندارد از نوع فایل ورد و به همراه تمامی اطلاعات مربوط به نمره گذاری، تفسیر،و … در قالب جداول زیبا و آماده تکثیر ارائه گردیده است. پس از پرداخت موفق می توانید به صورت آنلاین اقدام به دانلود فایل مربوطه بپردازید.

هدف: سنجش میزان تمایل بارز جنسی

تعداد سوال: 25

شیوه نمره گذاری و تفسیر نتایج: دارد

روایی و پایایی: دارد

منبع: ثنایی، باقر و همکاران. مقیاس های سنجش خانواده و ازدواج. انتشارارت بعثت 1387

همین الان دانلود کنید

قیمت: رایگان

دانلود رایگان

پرسشنامه تمایل جنسی هالبرت

پرسشنامه تمايل جنسي ، توسط هالبرت (1992) سـاخته شـد و در بسياري از پژوهش های بين المللي بكار گرفته شده اسـت. اين پرسشنامه شامل 25 ماده است، كه ميزان تمايل جنسي آزمودني را مورد سنجش قرار می دهد. سؤالهاي پرسشنامه تمايل جنسي، به وسيله درمانگران در امور بـاليني، بـراي سنجش مشكلات جنسي و زناشـويي و در پـژوهش هـا ي علمي به طور گسترده استفاده مي شود. هر آيتم بـه وسـيله مقياس درجه بندي ليكرت با 5 درجه نمره گذاري مي شـود ( 0= هميشه «همواره چنين تمايلي دارم 1 = «اكثـرا «اكثـر اوقات چنين تمايلي دارم 2 = «گاهي «گاهي اوقات چنين تمايلي دارم 3 = « بندرت ب« ندرت چنين تمايلي دارم 4 =. هرگز « هرگز چنين تمايلي ندارم»

تعریف مفهومی متغییر پرسشنامه :

میل جنسی در افراد مختلف متفاوت است. گاهی سن و سال و گاهی هم موقعیت می تواند عامل افزایش و کاهش میل جنسی فرد باشد اما در هر شرایط سنجش میل جنسی با استفاده از روش های خاص ممکن است.

سنجش میزان برانگیختگی جنسی موضوع پیچیده ای است. می توان گفت ساده ترین و راحت ترین راه این است که از خود افراد بپرسیم. اما تحقیقات نشان می دهد که این مسئله ای مشکل ساز است. برای افرادی که اولین بارشان است به چنین سوالی پاسخ می دهند، اگر نظیر این نوع مسائل برایشان تابو، شرم آور و یا آزاردهنده باشد ترجیح می دهند که جواب ندهند و یا ممکن است با بیان درست آن مشکل داشته باشند.روش دیگر برای سنجش میزان برانگیختگی بررسی برانگیختگی واقعی آلت است. اما از طرفی این مسئله، مسئله ای پیچیده است. ارزیابی این مسئله در زنان خیلی با مردان فرق می کند.

تعریف عملیاتی متغییر پرسشنامه

در این پژوهش منظور تمايل جنسي نمره­اي است كه کارکنان به سوالات 25سوال پرسشنامة تمايل جنسي می­دهند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *